خوابیدن اخبار مذاکره استقلال استقلال

خوابیدن: اخبار مذاکره استقلال استقلال بازیکنان نقل و انتقالات اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی همه پرسشها کشور را می‌دانیم

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در شروع برنامه پنجم توسعه ۷۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی بودند که اکنون به ۳۰ درصد رسیده هست، امیدوار

همه پرسشها کشور را می‌دانیم

همه پرسشها کشور را می دانیم

عبارات مهم : آموزش

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در شروع برنامه پنجم توسعه ۷۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی بودند که اکنون به ۳۰ درصد رسیده هست، امیدواریم با یک خیز و عزم جدی که در مدیران بخش های متفاوت وجود دارد، این عدد در آخر برنامه ششم به عدد کوچک یک رقمی برسد.

به گزارش ایسنا محمدرضا عارف در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: همه پرسشها و پرسشها کشور را می دانیم و باید تلاش بیشتری انجام شود تا این محرومیت ها کم کم برطرف شود.

وی با بیان این که «استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رتبه دوم را از لحاظ مدارس فرسوده دارد»، افزود: باید پرسشها بازگو شود لیکن با اتکا به خدا و عزمی که در مردم کشور است و نگاهی که به فرهنگ دارند پرسشها حل شدنی ستند. در شروع برنامه پنجم توسعه ۷۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی بودند که اکنون به ۳۰ درصد رسیده هست، امیدواریم با یک خیز و عزم جدی که در مدیران بخش های متفاوت وجود دارد این عدد در آخر برنامه ششم به عدد کوچک یک رقمی برسد. اولویت هایی که مدنظر بود گزارشات مربوط به آن طراحی شد و در کارگروه این پرسشها جمع بندی خواهد شد تا بعضی پرسشها در امسال عملیاتی شود.

همه پرسشها کشور را می‌دانیم

وی با اشاره به این که «بازدید از مراکز آموزشی در وقت خوبی انجام گرفت»، تصریح کرد: بودجه ۹۸ در حال پایه گذاری است که امیدواریم بتوان در کنار کارهای خوبی که امسال انجام می شود کارهای بهتری را در بودجه ۹۸ انجام دهیم.

در ادامه احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز در خصوص دیدار از مدارس شهرستان کوهرنگ و فارسان، گفت: دانش آموزان شما را متعهد یافتم معلمان شما با توجه به پرسشها جدی که دارند بی انگیزه نبودند به صورت نسبی انگیزه کاری بسیاری دارند، فضای آموزشی شما تقریبا در حد نرم کشوری هست. هنرستان های استان نیازمند تقویت جدی هستند نیازمند به روز شدن هستند، همچنین سهم مدارس غیرانتفاعی کم است خصوصا در حوزه های شهرستانی باید اندکی زیاد کردن یابند. قطعا بدانید که آموزش و پرورش اوضاع خیلی خوبی ندارد به طوری که ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش هست.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در شروع برنامه پنجم توسعه ۷۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی بودند که اکنون به ۳۰ درصد رسیده هست، امیدوار

وی خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم که هماهنگ با مباحث باشیم و واقعیت را باید بپذیریم دولت بودجه را جهت سال ۹۷ به تلفیق آورده بود و اعلام کرد بودجه آموزش و پرورش استانی شود یعنی تمام فشار بر روی استان وجود داشت جهت نخستین بار در طول تاریخ انقلاب بود که کمیسیون تلفیق آنچه به صحن آورد را تصویب نکردیم یکی از علت های اساسی این بود که اجازه نخواهیم داد بودجه آموزش و پرورش استانی شود.

وی ادامه داد: آن چه مشاهده شد معلم در کوهرنگ معلمی نمی کند یک رزمنده هشت سال دفاع مقدس است احساس می شود به عنوان مدافع حرم جهت حرم حضرت زینب دفاع می کند؛ بنابراین وظیفه است جهت استان هایی همچون چهارمحال و بختیاری کار شود.

وی با اشاره به این که «مجمع استان نیروهای همراهی هستند»، تصریح کرد: هر گاه آموزش و پرورش مشکلی داشت نمایندگان ایستادند و به نفع آموزش و پرورش، معلم و دانش آموز و به نفع فضای آموزشی مدرسه رای دادند.

همه پرسشها کشور را می‌دانیم

هم چنین فریده اولادقبا عضو کمیسیون آموزش مجلس در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، با اشاره به حضور در مراکز آموزشی شهرستا بروجن، اظهار کرد: چیزی که در وزارت آموزش و پرورش نیاز است و دولت ها باید به آن توجه کنند عوض کردن نگاه در آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: بودجه سال ۹۶ وزارت آموزش و پرورش ۳۶ هزار میلیارد تومان بود که با دغدغه فراوان در کمیسیون تلفیق بودجه مصوب شد و در بودجه سال ۹۷، حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد که این کسری بودجه به عوض کردن در رویکرد و نگاه دولت ها به وزارت آموزش و پرورش برمی گردد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در شروع برنامه پنجم توسعه ۷۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی بودند که اکنون به ۳۰ درصد رسیده هست، امیدوار

وی با اشاره به این که «دغدغه های آموزش و پرورش دغدغه های ملی کشور است»، تصریح کرد: در این دیدار اردوگاه تربیتی گندمان با در نظرگرفتن این که در نقطه ترانزیتی واقع شده است است باید نگاه خاص ای به ساخت آن وجود داشته باشد. تمام مواردی که دیدار شد امید است در وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون مورد بررسی واقع شوند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو دیگر کمیسیون آموزش نیز گفت: توزیع استانی آموزش و پرورش باید عادلانه باشد.

همه پرسشها کشور را می‌دانیم

وی ادامه داد: البته در مورد لردگان با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، دانشگاه های بسیار ضعیف با تعداد اندکی دانشجو دارد که مورد نیاز است به سمت ایجاد فنی و حرفه ای پیش روند اگر بتوان آن را اجرایی کرد قطعا کار بزرگی هست، قطعا در کمیسیون آموزش مباحث پیگیری خواهد شد.

در ادامه فاطمه سعیدی ضمن اشاره به دیدار از بخش های محروم شهرستان بروجن، اضافه کرد: مکان هایی دیدار شد که فاقد کتابخانه، پارک، سینما، فرهنگسرا بود و هیچ امکاناتی جهت جوانان که بخواهند تفریح سالم داشته باشند وجود نداشت، احساس می شود در بسیاری از استان های کم برخوردار و محروم کشور این پرسشها وجود دارد.

وی با اشاره به این که «دانش آموزان دو مقوله منزل و مدرسه را دارند»، افزود: تقاضا می شود منزل دوم آن ها را دریابید فاقد کتابخانه، زمین ورزش، تجهیزات هستند.

در ادامه میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بازدیدهایی که انجام شد، دانشگاه علمی کاربردی تعاونی خبر می تواند الگوی یک دانشگاه کاربردی در کشور باشد، توجه به ایده ها در دانشگاه خبر نور ستودنی بود مسئله آزمایشگاه و پژوهش سرا در شلمزار نیاز به ساختمان دارد. ای کاش در سطح کلان کشور در دفاع از حقوق فرهنگیان به جای شعار با آمار و ارقام ثابت کنیم که حق فرهنگیان ضایع شده است هست.

وی در خصوص آمار مربوط به سواد آموزی در استان، گفت: به هیچ عنوان نمی پذیرم از رتبه ۲۸ کشور طی دو سال به رتبه اول بتوان رسید.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | استانی | کمیسیون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs